Головна » Файли » Вітальня

Интерьер маленькой гостиной (Інтер'єр маленької вітальні)
28.09.2013, 22:59

Інтер'єр маленької вітальні

Багато хто з нас хотіли б мати великий , просторий будинок , в якому була б окрема загальна кімната - вітальня .

Але , на жаль особливості радянського будівництва позбавили нас такої можливості , і вітальня у нас , як правило , є за сумісництвом ще і спальнею , а іноді кухнею. Але приймати гостей таки десь треба , навіть не дивлячись на те , що квартира невелика .

Планування вітальні

Щоб добре продумати свій інтер'єр , необхідно взяти аркуш паперу і намалювати свою малогабаритну вітальню в зменшеному масштабі. Так вам буде легше " переставляти " меблі з місця на місце , і зрозуміти , меблі якого розміру вам необхідні.
Одне з найголовніших правил при плануванні вітальні - не захаращувати її . Прохід між предметами меблів повинен бути не менше 80 сантиметрів.





Якщо вітальня ще й спальня.

Нерідко вітальня є одночасно і спальнею. У такому випадку , у вас повинен бути звичайний кутовий розкладний диван. Цим ви вбиваєте двох зайців: диван у вітальні в будь-якому випадку необхідний. Важливе значення має якість дивана : перевірте якість швів і оббивки. Вибирайте диван зі знімним чохлом - в кімнаті , яким користуються всі , диван буде часто бруднитися . Диван для вітальні повинен мати каркас з твердих порід дерева , краще з дуба або бука. Розкладний механізм повинен бути металевим , бажано зі сталі. Диван може бути кутовим , це не тільки заощадить місце , але і дозволить запросити більшу кількість гостей у ваш будинок. Кутові дивани бувають трансформерами - ліжками.
Якщо у вас існує місце для повноцінної обідньої зони - стіл плюс кілька стільців , пам'ятайте: площа зони дорівнює кількості осіб , які сядуть за цей стіл , тобто якщо у вас чотири стільці - обідня зона займе чотири квадратних метра , якщо шість стільців - шість квадратних метрів відповідно. При зменшенні площі ви сильно втратите в комфорті - гостям або вашим близьким незручно буде сідати за стіл і виходити з-за нього . Можна спробувати змістити стіл до стіни , але в зручності ви також втратите .

Якщо ви все таки вирішили поставити двоспальне ліжко в вітальні , спробуйте під ним зробити подіум. Ліжко - подіум служить відмінним місцем для зберігання речей. Подіум можна зробити невеликий , висотою 30-40 санітметров , але бувають подіуми заввишки метр і більше. Під таким високим подіумом може зберігається кількість речей , влазить у шафу , але при цьому ви зовсім не втрачаєте простору при оформленні інтер'єру.









Зберігання речей у вітальні

Щоб візуально розширити простір використовують дзеркальні поверхні , наприклад , можна поставити у вітальню шафу- купе з дзеркальними дверима. За рахунок відображення вітальня придбає зоровий об'єм , а ви вирішите ще й проблему зберігання речей , не захаращуючи невелику квартиру зайвими меблями . Добре виглядають в невеликих інтер'єрах шафи і гірки з матовим склом , за рахунок « димчасті » вони ніби розчиняються в повітрі.

Взагалі з меблями будьте дуже уважні: не купуйте громіздкі і широкі меблі. Зверніть увагу на вузькі шафи великої висоти - ви заповните простір точно так само як і в широких шафах , але при цьому заощадите багато місця. Дуже добре використовувати вбудовані шафи до стелі - ви і придбаєте додаткове місце для речей , і позбавитеся від необхідності витирати пил з даху шафи, а її там багато. Можна навіть зробити бібліотеку в одній кольоровій гамі з шафою для речей.
Головний предмет у вітальні - телевізор або камін. За його переглядом збирається вся родина , там ви відпочиваєте після важкого трудового дня або дивитеся улюблений спортивний матч з друзями. Тому визначіться заздалегідь , де він перебуватиме і залежно від його розташування розставляйте меблі. Пам'ятайте , що відстань від екрану до очей не повинно бути менше двох метрів.
Багато хто виділяють зону телевізора , ставлячи під нього масивну тумбу , журнальний столик або навіть невелику стінку , це є не дуже правильним рішенням , оскільки значно скорочує місце для інших меблів. Ідеальне рішення - просто повісити телевізор на стіну. Звичайно , якщо у вас не плазмовий телевізор , а звичайний , без тумби вам не обійтися , але пам'ятайте , що тоді дорогоцінний квадратний метр ви використовуєте даремно.





У невеликій вітальні небажано ставити ширми і зводити перегородки , ви тільки захарасте приміщення . При розподілі вітальні на зони , краще використовувати колірні рішення : різні по відтінку шпалери , підлога різної фактури , або різнорівнева стеля . Можна здійснювати зонування за допомогою освітлення за допомогою звичайних торшерів , вмонтованих в підлогу підлогових світильників або різним освітленням стелі. Можна використовувати підсвічування фотографій і картин , дуже виграшно виглядають ніші з підсвічуванням.




 Для невеликих віталень використовуйте світлі тони - світло зелена кімната відпочинку , світло- блакитна або м'якого фіолетового відтінку.

Якщо у вас низькі стелі використовуйте вибілений колір для його забарвлення . Ще один дизайнерський прийом - використовувати в інтер'єрі маленької вітальні глянцеві натяжні стелі , вони як би відображають простір , і стеля візуально виглядає значно вище.
Зараз у продажу представлено багато меблів які трансформуються - складних столів , стільців. Такі меблі дозволить економити простір і не займає багато місця.
Застосовуючи деякі дизайнерські ідеї та хитрості кімнати навіть самих маленьких квартир , можна зробити дуже комфортним : якщо в приміщеннях немає нічого зайвого , а весь інтер'єр зручний , планування продумане , колірне рішення простору витримано , то і володарі великих порожніх віталень можуть вам позаздрити.

Вдалих вам ідей і успіхів у ремонті!







Категорія: Вітальня | Додав: unknown | Теги: інтер'єр невеликих віталень, обставити маленьку вітальню, Як обставити маленьку вітальню
Переглядів: 2510 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: